آخرین بروزرسانی ها و دستاوردهای واحد تحقیق و توسعه شبکه ایده پرداز .نت

access+

عملکرد نسخه 2.0
افزایش سرعت پردازش 60%

وظیفه این آپشن بهبود سرعت و عملکرد آپدیت رکوردهای دیتابیس اکسس در تعداد بالا می باشد. برخی نرم افزارهای حسابداری، بر روی تعداد بالایی از رکورد های اطلاعاتی پردازش انجام می دهند و در بسیاری از آنها به دلیل صرفه جویی در منابع و نرسیدن به محدویدت های موجود دیتابیس، ارتباط اشیا به هم به صورت وابسته و مرتبط می باشد که این عامل مهم ترین علت بر کاهش سرعت پردازش می باشد. ایده پرداز .نت با بهینه سازی نحوه ارتباط بین اشیا و همین طور استفاده از الگوریتم های بهینه برای دسترسی به هر یک، آپشن access+ را توسعه داد. نتایج تست های متعدد نشان داد که این آپشن در سطح پایین ترین شرایط اجرایی توانسته است سرعت پردازش را تا 60 درصد افزایش دهد. همچنین میزان خرابی دیتابیس حین آپدیت های سنگین تا 60 درصد کاهش یافته است. آخرین نسخه از این آپشن نسخه 2.0 می باشد (پاییز 1398) که بدون محدودیت بوده و نیازی به پیش نیاز های سخت افزاری یا نرم افزاری ندارد و متکی به منابع مورد استفاده نرم افزار تجهیز شونده می باشد

DSSR

عملکرد نسخه 1.0
اتوماسیون بک آپ و بازیابی 100%

وظیفه این آپشن اتوماسیون بک آپ و بازیابی داده ها می باشد. نرم افزار های مجهز به این آپشن در صورتی که در نسخه های آتی دچار تغییرات در دیتابیس خود شوند (اعم از اضافه یا حذف شدن اشیا)، این آپشن کمک می کند تا بدون نیاز به صرف وقت و انرژی برای انجام تغییرات به صورت دستی در دیتابیس با رکوردهای ثبت شده ، دیتابیس جدید برای نسخه های جدید تولید شود (فرآیند تبدیل ورژن دیتابیس). این آپشن همچنین قابلیت اتصال به آپشن Security و access+ برای عملکرد حرفه ای تر را دارا بوده و انجام تمام پردازش ها فقط با فشردن یک دکمه انجام می شود و مابقی کار بر عهده آپشن است. پس از انجام پردازش، دیتابیس جدید به صورت خودکار در نرم افزار تجهز شونده فعال شده و کافیست تا کاربر برای استفاده از دیتابیس جدید در دیگر سیستم ها ، بک آپ نسخه جدید تهیه کند. لازم به ذکر است که این آپشن به پیش نیاز های نرم افزار یا سخت افزاری نیاز ندارد و متکی به منابع مورد استفاده نرم افزار تجهیز شونده می باشد.

Security

عملکرد نسخه 2.0
حفاظت چند لایه 80%

وظیفه این آپشن حفاظت از نرم افزار و داده های آن می باشد. این آپشن می تواند انواع گوناگون و حتی ترکیبی از حالات مختلف داشته و بر اساس نیاز و درخواست مشتریان طراحی می شود. پایه ای ترین حالت ، رمزنگاری اطلاعات دیتابیس و خروجی های نرم افزار است، طوری که توسط کاربران عادی قابل خواندن و فهم نباشد. ایده پرداز .نت از استاندارهای معتبر و بروز امنیتی در ساخت بسته های امنیتی خود استفاده کرده و با الگوریتم های خود می تواند امنیت چند لایه بسته به شرایط نرم افزار و سخت افزاری کاربران پیشنهاد کند. از دیگر انواع این آپشن ساخت قفل های سخت افزاری است. کاربرانی که قصد ایجاد محدودیت در استفاده و میزان آن از نرم افزار خود هستند می توانند با تعیین میزان سختی امنیتی و شرایط اجرایی، اقدام به تولید قفل های سخت افزاری و نرم افزاری کنند و محدودیت زمانی نیز اعمال کنند. لازم به ذکر است که نرم افزارهای تجاری ساخته شده ملزم به استفاده از بسته های امنیتی ایده پرداز .نت بوده و کاربران می توانند از بروزترین آپدیت های این آپشن استفاده نمایند.

Smart Search

عملکرد نسخه 1.0
امکان شخصی سازی 100%

وظیفه این آپشن بهبود سیستم جست و جو نرم افزارها به صورت حرفه ای و با امکاناتی اعم از شخصی سازی می باشد. ایده پرداز .نت موفق شد تا سیستم جست و جو هوشمند مشابه پلتفرم های شبکه مجازی (با امکانات بیشتر) طراحی کند. این آپشن قادر است تا جست و جو میان 150000 رکورد یک جدول را در کم تر 5 ثانیه به اتمام برساند. قابلیت صرفه نظر از کلمات نامرتبط (اضافی) در ورودی جست و جو ، از دیگر امکانات این آپشن می باشد. طوری که مربوط ترین و نزدیک ترین نتایج بسته به کلمات کلیدی در ورودی ، نمایش داده خواهند شد. یکی از موارد شخصی سازی این آپشن، امکان استفاده از لیست "کلمات مترادف" است. کاربر با وارد کردن لیست کلمات مد نظر همراه با مترادف هر یک از کلمه (یک تا 6 مترداف) می تواند از آپشن جست و جو برای پیدا کردن تمامی کلمات لیست استفاده کند. (آپشن به دنبال واژگان ورودی گشته و در صورت وجود داشتن در لیست، به دنبال مترادفات هر واژه نیز می گردد). آخرین نسخه این آپشن نسخه 1.0 می باشد (پاییز 1398)